Kam se podívat

Naučná stezka Březina

Příjemná nenáročná procházka lesem měří necelých deset kilometrů, a provede vás kolem pověstmi opředené skály Čertovky ku zřícenině hradu Orlík, odpočinete si na romantickém místě u třech jezírek, podíváte se i ke štole, kde se těžilo stříbro.

Více


Hrad Orlík u Humpolce

Z Horního náměstí po modré turistické značce zhruba po půl hodině dojdete na zříceninu Hradu Orlíka, vzdáleného od města 2 km. Středověký hrad ožívá zejména v letní turistické sezóně, kdy se zde konají středověké slavnosti, filmový festival a řada dalších akcí.

Více


Rodný dům Gustava Mahlera v Kalištích

Rodný dům hudebního skladatele Gustava Mahlera je zařízen jako původní hostinec. Z bývalého tanečního sálu je koncertní sál se stálou expozicí obrazů.
Část domu slouží jako penzion.
Ve spojení s Mahlerovou expozicí v Muzeu Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci si návštěvníci mohou vytvořit dokonalý obraz o životě a díle tohoto hudebního génia.

Více


Jiřická lípa

V malebné vesničce Jiřice najdete přírodní zajímavost: stařičkou vykotlanou Jiřickou lípu. Tento strom patří k nejcennějším památkám, stáří se odhaduje na 800 let. Strom je dutý, dutina pojme až 10 osob, obvod kmene činí více naž 5,5 m.Lípa je opředena mnohými pověstmi, tradice hovoří i o tom, že pod lípou kázával Jan Želivský.

Více


Stonetown

Poblíž obce Kamenice u Humpolce najdete westernové městečko ukryté v lesích.
Projdete vstupní branou a rázem se ocitnete v časech Divokého západu. Během léta se zde konají i různé atraktivní akce, městečko funguje také jako dětský tábor.

Více


Muzeum vah

Soukromá sbírka kuchyňských vah je v soukromých rukách pana Moravce v obci Holušice, vzdálené cca 10 km od Humpolce. Sběratel o své sbírce říká: „Sbírka byla založena v roce 1979 a nebylo to žádné vnuknutí či okamžité rozhodnutí, ale celkem prozaická záležitost. Tehdy jsme do naší „moderní“ kuchyně potřebovali jako ozdobu nějaké staré pokud možno dekorativní váhy. Jednoho letního dne roku 1979 jsem dostal tip na jednoho staršího pána z nedaleké obce, který žil sám a takovéto váhy nabízel. S ním jsem uzavřel svůj první obchod na koupi těch nejkrásnějších dvoumiskových kuchyňských vah značky KAMOR a ještě navíc se sadou mosazných závaží v dřevěné krabičce

Více


Sedlická přehrada

Toto nevšední vodní dílo patří k nejstarším v Čechách. Velká sedlická přehrada v těsné blízkosti obce Sedlice zadržuje vodu ze dvou pramenných ramen řeky Želivky. Tunel dlouhý 800 m, vytesaný ve skále, přivádí vodu na lopatky turbin v hydroelektrárně pod Sedlicí. Přehrada z roku 1927 je vysoká 24 metrů a tvoří ji deset oblouků. Na jaře v období tání a v době upouštění přehrady využívají vodního živlu vodáci a užívají si meandrující rychlé říčky při sjezdu k malé přehradě a poté až do Želiva.

Více


Želivský klášter

Na soutoku řeky Želivky s Trnávkou již po mnoho staletí stojí starobylý želivský klášter. Založen byl v r. 1139 pražským biskupem Ottou a českým knížetem Soběslavem a jeho manželkou Adlétou pro benediktiny, kteří přišli ze sázavského kláštera.

Více


Hrad Lipnice

Jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, založený na počátku 14.století mocným rodem pánů z Lichtemburka Vás zve na volnou prohlídku monumentální středověké architektury s jedinečnými vyhlídkami do okolního kraje, na prohlídku archeologické expozice, gotické kaple a rozsáhlých sklepení s bývalou hodovní síní Jindřicha z Lipé.

Více


Lanové centrum Pavouk

Vysoké lanové překážky jsou instalovány do dvou okruhů. Obtížnost lanových překážek obou okruhů dle EN ČSN 15567-1 je střední (modrá).
Okruh 1. – je umístěn ve výšce cca 6m nad zemí. Obsahuje celkem 8 lanových překážek využívajících systém sebejištění (účastníci jsou oblečeni v lezeckém postroji a sami se při lezení jistí pomocí certifikovaného lezeckého materiálu).
Okruh 2. – je umístěn ve výšce cca 9m nad zemí. Obsahuje celkem 8 lanových překážek využívajících systém sebejištění (účastníci jsou oblečeni v lezeckém postroji a sami se při lezení jistí pomocí certifikovaného lezeckého materiálu).

Více


Muzeum rekordů a kuriozit

Agentura Dobrý den, to je spousta originálních nápadů, ale i Česká kniha rekordů, správa České databanky rekordů, mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů a spousta dalších akcí po celé České republice, dvě expozice Muzea rekordů a kuriozit a především stovky každoročně oficiálně evidovaných rekordů a tisíce fotografií z desítek oblastí lidské činnosti.

Více


Pivovar Bernard

Rodinný pivovar BERNARD v Humpolci dosáhl řady úspěchů a každý rok na jeho kontě přibývají další prestižní ocenění. Se značkou BERNARD se můžete setkat nejenom v celé České republice, ale i v mnoha dalších státech. V roce 2009 výstav pivovaru poprvé překročil hranici 200 tisíc hl alkoholického a nealkoholického piva.

Více


Zlatá podkova

Seriál závodů v jezdecké všestrannosti a spřežení s téměř padesátiletou tradicí. V rámci seriálu jsou pořádána jednotlivé kvalifikační závody a následně finále v Humpolci.

Více


Rybářský svaz Humpolec

V květnu roku 2010 došlo za účasti hostů a tisíců spoluobčanů ke slavnostnímu otevření tohoto rybníka a od 1.června zde začal sportovní rybolov. Rybník je v nájmu JčÚS České Budějovice, loví se na zvláštní povolenky. Vše je podřízeno mottu rybníka „HODNĚ a VELKÉ“.

Více


Kosice cup v Humpolci

Automotoklub Zálesí Humpolec průběžně zdokonaluje závodní trať a zvelebuje a dovybavuje celý sportovní areál. Tak v posledních letech vznikl nový objekt ředitelství závodu, s bohatým zázemím jak pro činovníky a pořadatele, tak pro jezdce.

Více


Sport relax centrum

Nové, moderní fitness centrum v Humpolci. U nás najdete příjemné prostředí, profesionální přístup a pohodovou atmosféru. Přijďte si k nám zacvičit SPINNING®, ALPINNING™, FITBOX®, PILATES nebo si jen odpočinout na masáže či do sauny. Pro Vaše děti máme připraven pestrý dětský koutek.

Více


Ráj čtyřkolek

Půjčovna terénních čtyřkolek a vozidla typu Side by side (buginy). Možnost zapůjčení terénní čtyřkolky a terénní dvoumístné buginy s pohonem 4×4 na naší offroad dráze, na okruhu pro začátečníky, který je určený k seznámení se s řízením toho určitého stroje.

Více